Рослинне сухе молоко та вершки
Рослинна молоко, яке підносять як інноваційний продукт, насправді, має досить довгу історію. Невідомо точно де його винайшли вперше, але вживали ще в Середні століття - тоді діагноз "лактозна недостатність" не ставили, але спроба знайти заміну звичайного молока, яке не переносилося багатьма і тоді, увінчалася успіхом.
З усього розмаїття рослинного молока найбільш популярними є кокосова, соєва, мигдальне, рисове, вівсяне.
Калорійність і кількість корисних речовин в рослинному молоці, безумовно, залежить від того з якого продукту його зробили, однак, для всіх видів молока властива наявність таких елементів:
- вітаміни: Е, К, РР, В1, В2, В4, В5, В6, фолієва кислота та ін;
- макроелементи: кальцій, калій, магній, натрій, фосфор та ін;
- мікроелементи: марганець, мідь, цинк, залізо, селен.
Перевага сухого рослинного молока полягає в зручності і тривалості зберігання у сухому вигляді воно може тривалий час зберігатися без холодильника, в звичайних домашніх умовах. Крім того, з невеликого об'єму сухого молока Ви отримуєте в кілька разів більший об'єм молока в рідкому вигляді. Зручно і те, що Ви можете отримати потрібну кількість напою в будь-який зручний для Вас час, просто розвівши його у воді. Крім того, сухе молоко дуже зручно додавати в інші розчинні напої - кава, чай, кероб і т. д..